Dzień Edukacji Narodowej

11 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były kwiaty, życzenia dla wszystkich pracowników szkoły i emerytowanych nauczycieli oraz część artystyczna przygotowana przez uczniów klas ósmych i szóstych.

Oto treść przemówienia, wygłoszonego podczas akademii przez przewodniczącą Rady Rodziców, panią Annę Foks.

Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele - ci obecnie pracujący i ci już Emerytowani oraz wszyscy Pracownicy Szkoły!

Dzień Edukacji Narodowej to święto szczególne!

Nie jest jedynie świętem nauczycieli. To święto całej społeczności szkolnej: uczniów oraz nas – rodziców również.

Drodzy Nauczyciele,

Mam przyjemność w imieniu wszystkich rodziców Życzyć Państwu zadowolenia
z wykonywanej pracy, optymizmu, wiary we własne siły i uśmiechu każdego dnia, ale także ogromnych pokładów empatii, zarówno wobec nas rodziców, jak i naszych dzieci.

Ufamy głęboko, że dzięki Państwa inspiracji i zaangażowaniu, włożone serce, niegasnący zapał, ogromne pokłady cierpliwości  nasze dzieci będą mogły w przyszłości mierzyć się z różnymi wyzwaniami otaczającego NAS świata.

Mamy szczerą nadzieję, że dzięki Państwu i wartościom, które są im przekazywane
w szkole staną się świadomymi obywatelami , szanującymi się wzajemnie ludźmi, ale przede wszystkim dobrymi osobami z otwartymi sercami i umysłami, potrafiącymi stawić czoła porażkom i dalej podążać za swoimi marzeniami.

Życzymy też, aby wiedza, pasja i doświadczenie spotykały się z uznaniem oraz szacunkiem ucznia, jego rodziców, a także pracodawcy.

Chciałabym jeszcze przytoczyć cytat znanego nam pedagoga, prekursora praw dziecka, Janusza Korczaka - „Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil – i takich właśnie chwil życzymy również wszystkim Państwu.

Drodzy emerytowani nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi , którzy przez wiele lat tworzyliście fundamenty naszej szkoły, trudząc się nad wychowaniem dziś dorosłych już pokoleń.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej serdeczne życzenia kierujemy również i w Państwa stronę.

Dziękujemy za przekazywaną wiedzę i bezcenne doświadczenie, za zawodowe i osobiste zaangażowanie w wykonywaną pracę. Dziękujemy za lata spędzone w naszej szkole.

Serdecznie jesteśmy wdzięczni, że chcieliście Państwo ten ważny dzień spędzić właśnie z nami.

Drodzy pracownicy administracji i obsługi oraz wszyscy Ci z Państwa, bez których funkcjonowanie szkoły byłoby niemożliwe

Składamy podziękowania za Państwa uśmiech, gotowość do pomocy i życzliwość. Bez Państwa obecności zarówno nasze dzieci, jak i zapewne nauczyciele mieliby nie lada trudności
w codziennych zmaganiach, a płynne funkcjonowanie szkoły byłoby niemożliwe.

Pragnę zwrócić się również do Was , Drodzy Uczniowie, bo bez Was czym byłaby instytucja szkoły?

Idąc dalej za słowami Janusza Korczaka:

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”. Idźcie odważnie przez życie, popełniajcie błędy, ale też świadomie i radośnie dążcie do poprawy, nie bójcie się też sięgać po marzenia.

Niech szkoła będzie miejscem gdzie odkrywać będziecie swoje mocne strony, a Wasi nauczyciele, rodzice i opiekunowie będą Was wspierać w zdobywaniu coraz to wyższych szczytów.

Pamiętajcie, że dobre słowo i życzliwość potrafią skruszyć nawet najtwardszy mur.

Doceniamy każde  zaangażowanie i  przekazujemy wszystkim wyrazy uznania oraz szczere podziękowania za codzienny trud i  zaangażowanie w pracę na rzecz rozwoju naszej Szkoły.

Anna Foks

Przewodnicząca Rady Rodziców